Головна » Статті » Загального характеру

Кредитні спілки: провокації, міфи, реальність
Перше, на чому слід акцентувати увагу: якщо у фінансовій установі вам пропонують вкласти 2-3 тисячі гривень, а тільки потім отримати кредит — ви прийшли НЕ В КРЕДИТНУ СПІЛКУ.

 Куди? Може в установу «покупка в групах», може в якусь іншу установу, але точно НЕ В КРЕДИТНУ СПІЛКУ.

 Кредитна спілка — це організація, яку самі для себе створили фізичні особи-громадяни України. Створили з однією метою — задовольнити свої, своїх членів фінансові потреби. Одні кладуть гроші, щоб на них заробити, інші беруть гроші в кредит, щоб втілити задумані плани.

 Наші кредити найчастіше беруть на лікування, навчання, ремонти, відкриття власної справи, на покупки споживчого спрямування.

 Головна наша відмінність від інших: щоб покласти гроші або взяти кредит, ви повинні стати членом кредитної спілки, а значить — її співвласником і брати участь у роботі її органів управління та контролю.

 Ще важливий момент: кредитна спілка — це кредитна спілка. Це не ПП, не ТОВ, в наших документах написано: «КРЕДИТНА СПІЛКА».

 (Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи, Свідоцтво про реєстрацію юридичної особи, Ліцензія на видачу кредитів — додається)

 А тепер давайте повернемося до ситуації, яка сталася зі співробітницею компанії ПП «Грандфінресурс» (програма «Альянс Україна»).

 На нашу думку випадок жахливий! Але питання: чому так багато заголовків з текстом «Ошуканий вкладник порізав співробітницю кредитної спілки!»?

 Чому він вкладник? Чому ошуканий? Хто і в чому його обдурив? Людині щось запропонували, він прийняв умови, а потім?..

 І ще питання: чому журналісти вирішили, що установа, де це сталося, — кредитна спілка? На підставі чого?

 На вивісці чітко видно — «ПП», тобто приватне підприємство.

 Чому ніхто не захотів звернути увагу на заяву представника Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області, а вона прозвучала в одному з перших же інтерв’ю: «Програма «Альянс Україна» — ЦЕ НЕ КРЕДИТНА СПІЛКА»?! Чому ніяк не відреагували на заяву, яку потім і ГУ МВС України в Донецькій області, і Нацкомфінуслуг розмістили на своїх сайтах?!

  http://doneck-mvs.gov.ua/body.php?act=st&year=2013&lang=ukr&m=03&id=20_06-21.01 http://www.dfp.gov.ua/197.html?&tx_ttnews%5Btt_news%5D=14990&tx_ttnews%5BbackPid%5D=1&cHash=47495b6e7c

 Але ж кредитні спілки — це фінансовий ринок. Так, у порівнянні з банками, не великий, однак (!)

 Сьогодні на ринку працює 614 кредитних спілок. У своїх лавах вони об’єднують 1,2 мільйона громадян.

 За 9 місяців 2012 року:

 - кількість наданих кредитів — 281 тис. договорів;

 - середній кредит одного позичальника — 9,6 тис. грн;

 - середня фактична переплата по кредиту (% ставка) 20—30% річних;

 - внески (вклади) на депозитні рахунки кредитних спілок України — 1,3 млрд грн;

 - середній внесок одного члена — 28,8 тис. грн;

 - середня ставка за депозитом — 18—20%.

Заборгованість по неповерненими та простроченими кредитами кредитних спілок — 398,8 млн грн. Питома вага заборгованості в кредитному портфелі — 15 %.

 У рамках фінансової просвіти, яку кредитні спілки активно проводять для своїх членів, завжди говориться:

 

1. Уважно читайте фінансові договори, які підписуєте!

2. Не поспішайте підписувати документи, не ознайомившись детально з умовами. Беріть час на ухвалення рішення, на обдумування та на розрахунки.

3. Уважно порахуйте витрати, які будете нести протягом дії договору.

4. Якщо будь-які пункти договору Вам незрозумілі — просіть пояснень у співробітника фінансової установи.

5. У договорі повинні бути чітко визначені умови отримання фінансової послуги, а також «форс-мажорні» обставини невиконання договору з обох сторін.

6. Уважно ознайомтеся з дозвільними документами на право установи надавати фінансові послуги. Подивіться Свідоцтво про внесення до Державного реєстру фінансових установ, Ліцензії, зверніть увагу на терміни їх дії.

7. Подивіться, чи є фінансова установа членом профільних об’єднань, асоціацій.

8. Не женіться за дешевими кредитами або завищеними ставками за депозитами. Все має свою ціну.

 Як і на інших ринках, на ринку кредитних спілок є «паршиві вівці», АЛЕ більшість з нас працює чесно, прозоро і багато років! Сотні людей дякують нам за допомогу та підтримку.

 Ми, справжні (!), орієнтовані на надання фінансових послуг малозабезпеченим категоріям населення, домогосподарствам, дрібним підприємцям і фермерам, а більшість наших членів — звичайні українці з невеликими фінансовими можливостями, з середнім і нижче середнього рівнем доходу. Наша традиційна ніша — соціальне мікрокредитування.Джерело: http://vaks.org.ua
Категорія: Загального характеру | Додав: Oksi_f (29.03.2013) | Автор: Президент Всеукраїнської асоціації
Переглядів: 275 | Теги: кредитні спілки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: