Головна » Статті » Загального характеру

Лаконічна історія становлення та розвитку Закарпатської обласної кредитної спілки «Бескид»

ЗОКС «Бескид» створена ужгородськими активними членами «Просвіта» 01.02.1996 року (дата установчих зборів). Розпочала діяльність 01.05.1996 року, відразу після державної реєстрації 30.04.1996 р. В грудні цього ж року ЗОКС «Бескид» вступила в Національну асоціацію кредитних спілок (НАКСУ).

         В кінці 1996 року  ЗОКС «Бескид» уклала договір про співпрацю із Представництвом Канадської програми розвитку кредитних спілок України (КПРКСУ) і наша спілка отримала технічну допомогу у вигляді безкоштовної довготривалої оренди офісної техніки. Також  підключилася до процесу навчання керівників та працівників кредитних спілок. Навчання проводили канадські фахівці, переважно україномовні, на теми практичного характеру, деякі теоретичні теми висвітлювали наші фахівці.

         Всі навчальні семінари фінансово та організаційно забезпечувало представництво КПРКСУ на чолі із канадським українцем Богданом Козієм.

         Після рішення КПРКСУ надати ЗОКС «Бескид» статус модельної спілки з підписанням відповідної Угоди з 1998 р. частина семінарів проводилась на базі нашої спілки для новостворених кредитних спілок, найближчих територіально,  в тому числі і закарпатських. Сім кредитівок було створено в рамках цієї угоди. З деякими із них ми проводили разом навіть Стратегічне планування у форматі розширеного засідання Правління.

         В 1998 р. керівник ЗОКС «Бескид» В. Шерегій завдяки активній роботі в розвитку кредитівок на Закарпатті був обраний на конференції НАКСУ в Наглядовий комітет, який згодом очолював з 2001 по 2002 рр.

         Підсумовуючи опис першого етапу розвитку нашої кредитівки слід відзначати значний внесок у становленні ЗОКС «Бескид» Канадської програми розвитку кредитної кооперації в Україні. Добре підібрані матеріали навчальних семінарів і безпосередні контакти із лекторами привили більшості представникам українських КС професіоналізм та засадничі принципи кооперації, а саме:

1)     на першім місті громада, а потім – я;

2)     свій до свого по своє;

3)     демократичне обрання органів управління.

         Завдяки дотриманню цих принципів повсякчас, навіть при недосконалому українському законодавстві класичні кредитні спілки витримали фінансові та економічні кризи.

         Вже п’ять років ЗОКС «Бескид» є членом Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) і бере участь майже у всіх заходах, що організовує ВАКС. Завдяки грамотним консультаціям фахівці ВАКС наша спілка успішно долала ліцензійні бар’єри встановлені регулятором – Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) 2007 р. та 2010 р.

         Розвиток мережі управління спілки проводить обережно, керуючись такими принципами: зваженість, достатність членської бази, прискіпливий підбір кадрів, близькість до центрального офісу (в радіусі до 50 км.). В грудні 2003 року спілка придбала нове офісне приміщення по вулиці Минайській, де знаходиться по сьогоднішній день.. На сьогодні ЗОКС «Бескид» має представництво в м. Чоп, що надає послуги не тільки мешканцям Чопа, а й жителям навколишніх сіл.

         За шістнадцять років діяльності ЗОКС «Бескид» надала 12 тис. 900, переважно споживчих, кредитів на суму 53 млн. 370 тис. грн., членство складає 7800 осіб. Активи станом на 01 квітня 2012 року склали 14 млн. 160 тис. грн. Капітал спілки складає 4 млн. 955 тис. грн. Діючі кредити - 10 млн. 220 тис. грн., а депозити 8 млн. 820 тис. грн.

Категорія: Загального характеру | Додав: Oksi_f (08.06.2012)
Переглядів: 205 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: